Ann Brashares – świetne książki dla nastolatek

Ann Brashares to autorka książek dla nastolatek, która w ostatnich latach zyskała sobie mocno na popularności. Jej twórczość stała się niezwykle popularna przede wszystkim za sprawą książki Stowarzyszenie wędrujących dżinsów. Powieść ta pojawia się również na naszym rynku, dlatego również nasze nastolatki mogą wybrać tą lekturę na wolne chwile.

Ann Brashares - Stowarzyszenie wędrujących dżinsów

Ann Brashares – Stowarzyszenie wędrujących dżinsów

Dla kogo Stowarzyszenie wędrujących dżinsów?

Nietypowy tytuł książki tak naprawdę nie zdradza co znajdziesz w środku. Ostatecznie jest to piękna historia kilku dziewczyn połączonych wyjątkową przyjaźnią. Dlatego książka skierowana jest przede wszystkim do młodych dziewczyn, które mogą w sobie zauważyć jedną z bohaterek książki. Założeniem autorki było stworzenie książki, którą będzie się dobrze czytać a jednocześnie będzie ona niosła za sobą coś więcej niż tylko kolejne przeczytane strony. Wydaje się, że i tym razem założenie to udało się spełnić, gdyż książkę czyta się dobrze, a jej treść niesie pewne przesłanie dla nastolatek.

Historia wakacyjnego rozstania

Czwórka nierozłącznych przyjaciółek po raz pierwszy w swoim życiu będzie musiała rozstać się na wakacje. Do tej pory wszystkie wolne chwile spędzały ze sobą. Tym razem zmienia się to i każda z nich musi wyruszyć w swoją stronę. Zastanawiając się nad tym jak to rozstanie wpłynie na ich przyjaźni zaczynają myśleć o tym jak w tym czasie ze sobą być w łączności. Tuż przed wyjazdem jedna z bohaterek kupuje w  ciucholandzie kilka par znoszonych dżinsów. Mimo, że bohaterki różnią się figurą okazuje się, że tuż przed wyjazdem pasują na każdą z nich jedne spodnie. Dlatego każda bierze jedną parę i razem decydują się stworzyć tytułowe Stowarzyszenie wędrujących dżinsów, które ma stać się sposobem na ich wspólne kontakty w okresie, gdy będą przebywały na wakacje. Co tydzień mają przesyłać sobie nową parę spodni razem z wiadomościami od siebie. Tak ich więź, która trwała tyle lat zostaje podtrzymana a młode dziewczyny nadal wydają się znaczyć dla siebie bardzo wiele. Każda z nich jest inna, ma inne upodobania, inną figurę i inne przyzwyczajenia. Mimo tego są sobie bardzo bliskie i bez tej przyjaźni trudno wyobrazić im sobie codzienne życie.

Długa opowieść o nierozłącznej przyjaźni

Mimo, że książka wydaje się być ze swej treści nieco jałowa po jej przeczytaniu mogę stwierdzić, że naprawdę warto. Jeśli masz wrażenie, że wartość przyjaźni spada i chcesz odbudować swój wizerunek przyjaźni warto być przeczytała tą książkę. W tej chwili autorka przygotowała już w sumie cztery części Stowarzyszenia wędrujących dżinsów. Każda kolejna część stara się kontynuować wizję przyjaźni, która mimo, że w wakacje musi być nieco zatrzymana dalej trwa i ma swoją siłę. Czwórka przyjaciółek stara się trzymać ze sobą nawet wtedy, gdy dzielą je setki kilometrów. Wszystkie książki czyta się bardzo dobrze i pisane są podobnym prostym językiem, dlatego świetnie sprawdzą się jako literatura dla nastolatek.

Jeśli masz już za sobą jakieś książki Ann Brashares powiedz coś od sobie, jakie masz wrażenia?

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz