Czy ziemia znów nadaje się do zamieszkania – sprawdzi to Misja 100

Kass Morgan to redaktorka pracująca na stałe w jednej z amerykańskich gazet. Poza swoją codzienną pracą zdecydowała się również rozpocząć tworzenie literackich powieści z pogranicza Sci-Fi i dramatu. Jej pierwsza książka Misja 100 zaczęła bardzo szybko zyskiwać sobie czytelników na całym świecie co doprowadziło do jej tłumaczenia na wiele języków oraz wydania w formie popularnego serialu. Teraz książka będzie wychodzić na nasz rynek i miłośnicy filmu już zaostrzają sobie apetyt na tą lekturę. Czy rzeczywiście warto?

Kass Morgan - Misja 100

Kass Morgan – Misja 100

Wyjątkowa wizja przyszłości naszej planety

Wydaje się, że naprawdę warto oczekiwać tej książki. Jej świetne recenzje z innych krajów, oraz ogromna popularność serialu pokazuje, że w treści jest rzeczywiście coś ciekawego co może zachęcić do czytania. Autorka snuje nam wizję Ziemi, która nie może być zamieszkana ze względu na wcześniejszy kataklizm, który zniszczył jej naturalne zasoby. Od tej chwili mija już kilkaset lat, w czasie których ludzkość przebywa na specjalnych stacjach kosmicznych, dryfujących nad zniszczoną planetą. Stale kontrolowana jest ilość narodzin, by ludzie mimo trudnych warunków mogli przeżyć. Przestępstwa skutkują skazaniem na karę śmierci a ludzie przestają kochać i ufać. Mimo tego czasy kosmicznej kolonii są już policzone, gdyż zaczyna brakować zasobów, które mogłyby pozwolić na przeżycie. To skłania do wysłania grupy ludzi na ziemię, tak by poznać czy można na nią powrócić i znów tam żyć. Na tą misję wysłanych zostanie 100 młodych przestępców. Z jednej strony jest to dla nich szansa, gdyż unikają kary śmierci. Czy jednak rzeczywiście będzie to szansa? Czy tylko skazanie na śmierć, gdyż Ziemia i tak nie będzie nadawała się do przeżycia?

Pasjonująca historia, czytanie z zapartym tchem

Cała historia jest z jednej strony absurdalna, gdyż trudno wyobrazić sobie, że ludzkość przeżyłaby 300 lat na stacji kosmicznej, z drugiej jednak jest być może przejaskrawieniem wizji tego co może nas czekać, gdy Ziemia dalej będzie przez nas bezmyślnie niszczona. Jedno jednak jest tutaj najważniejsze, a mianowicie wartość literacka tej książki. Czyta się ją garściami, gdyż historia jest naprawdę ciekawa. Osobiście przebrnąłem przez książkę bardzo szybko i myślę, że Ty również szybko się z nią zapoznasz. Misja 100, która wyrusza na ziemie jest tutaj najważniejszą sprawą, której autorka poświęca praktycznie całą treść. Jaka jest jej szansa? Czy na ziemi zastaną warunki, które pozwolą im żyć, a z czasem pokażę, że również inni mogą tutaj wrócić? Młodzi stają na planecie, której kompletnie nie znają, gdyż opuszczona została kilka pokoleń przed ich narodzeniem. Mimo tego poznając naturalną ziemię chcą tutaj budować swój świat od nowa. To staje się możliwe, musza jednak nauczyć się na nowo kochać i ufać innym, a to może okazać się trudniejsze, niż poradzenie sobie z toksycznym klimatem Ziemi. Jak więc spisze się Misja 100? Tego można dowiedzieć się, gdy sięgniemy po książkę przygotowaną przez Kass Morgan.

Książka dla każdego niezależnie od wieku

Ta pozycja Kass Morgan, która zostanie wydana niedługo w języku polskim to książka, która sprawdzi się w rękach każdego. Nie jest tutaj ważny wiek czy upodobania, literatura napisana ciekawym językiem dlatego wciąga od samego początku do końca. Jednocześnie czyta się ją z zapartym tchem, gdyż autorka potrafi w ciekawy sposób snuć wizję zupełnie innego świata.

Jeśli oglądaliście film, albo znacie już książkę dajcie swój komentarz.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz