Recenzja: C.J. Daugherty „Dziedzictwo”

„Dziedzictwo” to drugi tom bestsellerowej sagi C.J. Daugherty „Wybrani”. W nowej książce powróci się znowu do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii, która odkryje jeszcze więcej tajemniczych sekretów.

"Dziedzictwo" saga WYbrani

W „Wybranych” główną bohaterką jest zbuntowaną nastolatką z problemami Allie. Zostaje za karę wysłana do Akademii Cimmeria jest to szkoła z internatem dla dzieci niezwykle bogatych i wpływowych osób. Pozornie szkoła jak każda inna ale w czasie letniego semestru ujawniły się przed Allie część tajemnic tej placówki. Dziewczyna poznała prawdę o swojej rodzinie i o Nocnej Szkole. Ten rok szkolny odkryje przez Allie jeszcze więcej tajemnic. Nowe doświadczenia zmieniły też główną bohaterkę, w nowy rok szkolny wchodzi zupełnie jako inna osoba.

Jest lojalna względem nowej szkoły,w której poznała swojego chłopaka Cartera oraz nowych przyjaciół. Również, jest w pełni świadoma istnienia wielkiej i tajemniczej organizacji, która miała ogromny wpływ na życie jej rodziny oraz częścią której jest Akademia Cimmeria. Poznanie tajemnic i sekretów ukrytych w tym budynku ułatwi zrozumienie jej swojego dziedzictwa. Na przeszkodzie jednak staje jej Nathaniel, który chce przeszkodzić Allie w poznaniu prawdy, mobilizuje do dziewczynę do przyłączenia się do Nocnej Szkoły. Pikanterii powieści dodaje intrygujący trójkąt miłosny w którym na razie pozornie zyskuje Carter, jednak Sylvian nie powiedział ostatniego słowa.

Christi J. Daugherty jest pisarką polityczną, reporterką kryminalną i dziennikarką śledczą. Doświadczenie zdobyte w tak ciekawy sposób niewątpliwie pozwoliło jej na zbudowanie ciekawej i zaskakującej intrygi.

Powieść Wybrani powstała na bazie fascynacji autorki naturą przestępców. „Dziedzictwo” odkrywa jeszcze więcej sekretów i tajemnic oraz pojawiają się w nim nowi bohaterowie. Na pewno fani pierwszej części sagi nie poczują się zawiedzeni, akcja trzyma w napięciu, natomiast zakończenie jest nieprzewidywalne. Książka dostępna jest na rynku wydawniczym już od 25 września.

ocena redakcji

4 odpowiedzi to “Recenzja: C.J. Daugherty „Dziedzictwo””

 1. tusia
  24 października 2013 dnia 13:41 #

  „Dziedzictwo” to bardzo interesująca książka dla nieco młodszych czytelników, chociaż ci starsi, też nie powinni być rozczarowani. Trzeba jednak podkreślić, że bohaterką jest nastolatka, a to na ogół zawęża krąg potencjalnych czytelników. Sama mam „naście” lat, i być może dlatego książka bardzo mi się podobała:)

 2. Damian
  1 listopada 2013 dnia 10:44 #

  Tej książki jeszcze nie miałem okazji przeczytać, ale chyba się skuszę. Przede wszystkim dlatego, że bardzo lubię nieprzewidywalne zwroty akcji, a podobno tutaj jest ich co niemiara. W książce nie brakuje tajemniczego klimatu, który jest jej głównym atutem. Plusem są także bohaterowie, znakomicie wykreowani przez autorkę.

 3. julka
  20 listopada 2013 dnia 10:44 #

  Już nie mogłam się doczekać kolejnego tomu sagi, wreszcie trafił do naszych księgarni! Zżyłam się z atmosferą angielskiej szkoły, w której między innymi działa się akcja pierwszej części. Cieszę się, że drugi tom także rozgrywa się w środowisku szkolnym, a głowni bohaterowie to jej uczniowie.

 4. Mocno Subiektywna
  14 stycznia 2014 dnia 11:36 #

  Mimo, że wiek nastoletni już od dłuższego czasu jest dla mnie wspomnieniem czasem lubię sięgnąć po taką książkę. Mało wymagająca a jednocześnie z tym czynnikiem X który może przyciągnąć. Tytuł sobie zapiszę, gdy będę miała okazje pewnie po niego sięgnę z czystej ciekawości.

Zostaw komentarz