Dziewczyna z pociągu

Bestseller Pauli Hawkins to niezwykle emocjonująca i pełna napięcia pozycja. Nic dziwnego, że książka jest szeroko komentowana w najważniejszych pismach kulturalnych na całym świecie. Warto zauważyć, że praktycznie w każdym artykule najnowsze dzieło autorki zbiera dobre recenzje.

Dziewczyna z pociągu

Dziewczyna z pociągu

Zagraniczni krytycy książkę określają jako pomysłową, pełną wartkiej akcji i nieprzewidywalną. Autorkę docenił sam Stephen King, który określił „Dziewczynę z pociągu” jako „znakomity thriller”.

Książka Pauli Hawkins skupia się na historii Rachel, która każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Kobieta jest przyzwyczajona do tego, że pociąg zatrzymuje się przed konkretnym semaforem, który zlokalizowany jest naprzeciwko szeregu domów. Kobieta codziennie obserwuje małą miejscowość i zastanawia się nad życiem jej mieszkańców. Zazdrości im sielskiej egzystencji i w duchu marzy o tak spokojnym i szczęśliwym losie.

Wszystko zmienia się wtedy, gdy kobieta przypadkiem z okien pociągu dostrzega coś niebywałego. Od tego momentu Rachel staje się częścią życia obserwowanej przez siebie społeczności.

Książka jest niezwykle wciągająca. Historia ma na tyle frapujący charakter, że trudno przerwać czytanie, chociaż 300 stron to przecież nie jest tak mało. Autorka trzyma napięcie do samego zakończenia, które jest jednym z najmocniejszych punktów całego tytułu.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz