Dziewczyny, które zabiły Chloe

Książka Alex Marwood to pasjonująca opowieść o morderstwie, którego miały dokonać dwie dziewczynki latem 1986 roku. Po dwudziestu latach spotkały się ponownie, by rozliczyć się z przeszłością. Lektura nie pozwala oderwać się ani na chwilę. Nie jest to kryminał, ale niesamowita historia pełna dziwnych zbiegów okoliczności i zaskakujących splotów akcji.

Dziewczyny, które zabiły Chloe

Dziewczyny, które zabiły Chloe

Autorka zadbała o to, by nie częstować czytelnika banałami. Jej opowieść jest tajemnicza, wieloaspektowa, pełna komplikacji. To psychologiczne studium ludzkich zachowań, żądz i strachów. Książka opowiada o tym, jak łatwo jest wydawać wyroki i opiniować czyjeś zachowanie z góry. To pasjonująca, ale trudna opowieść o dojrzewaniu i dzieciństwie – warunkującym całe dorosłe życie.

Wraz z zagłębianiem się w historię ocena moralna poczynań dziewczynek ulega zmianie. Nie, nie będą one ostatecznie rozgrzeszone, ale pojawią się pewne okoliczności łagodzące i współwinni. Czy można pokonać koszmar dzieciństwa? Czy można wybaczyć najgorsze grzechy? Na te pytania czytelnik będzie musiał odpowiedzieć sobie sam. Alex Marwood wskazuje na trudność w opiniowaniu dawnych przewin, gra jednocześnie ze współczuciem oraz z potrzebą wyrokowania i niesienia sprawiedliwości.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz