Graal

Jest rok 1974. Haide Selassie został odsunięty od władzy przez  radę wojskową,  w Etiopii panuje wojna domowa. W tych warunkach politycznych trzy kompletnie nie pasujące do siebie osoby próbują odnaleźć legendarny kielich, którego Chrystus używał podczas ostatniej wieczerzy – Graala.

Graal

Graal

Historia rozpoczyna się jak u Hitchcocka, trzęsieniem ziemi, a później jest tylko lepiej. W wyniku chaosu wynikającego z uderzenia pocisku moździerzowego w etiopskie więzienie, po czterdziestu jeden latach  na wolność wydostaje się włoski ksiądz, który twierdzi, że zna miejsce ukrycia legendarnego artefaktu. Olśniewająco piękna szwajcarska dziennikarka Vivian Smith, doświadczony życiem Brytyjczyk, weteran wojenny oraz więzień łagru Henry Marcedo oraz jankeski korespondent wojenny Frank Purcell decydują się zweryfikować niewiarygodną opowieść starego księdza.

Nie będzie to jednak łatwe, podróż przez Etiopię sama w sobie stanowi wyzwanie, dodatkowym utrudnieniem jest także tocząca się wokół wojna domowa. Nelson DeMille doskonale łączy w Graalu wątki romantyczne z wartką akcją oraz szczyptą duchowości i tajemnicy. Cechy te składają się na lekturę doskonałą, która pochłonie bez reszty każdego miłośnika dobrej literatury.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz