Kolejne książki Fantasy o Josepha Delaney’a

Wielka popularność sagi o Wiedźminie czy książek Tolkiena sprawiła, że na naszym rynku literatura Fantasy bardzo szybko zbudowała sobie silną pozycję i stała się niezwykle popularne. W tym momencie szczególnie młodzi ludzie sięgają u nas regularnie po książki tego rodzaju. To sprawia, że kolejni pisarze tego gatunku decydują się wprowadzać swoje powieści do sprzedaży na nasz rynek. Na taki ruch zdecydował się również Joseph Delaney.

Kroniki Wardstone. Tom 1. Zemsta czarownicy

Kroniki Wardstone. Tom 1. Zemsta czarownicy

Pedagog rzucający pracę dla książek Fantasy

Joseph Delaney to wyjątkowa postać na rynku literackim, która zdobyła sobie silną pozycję na rynku przede wszystkim swoją wyjątkową literaturą w tematyce, która budzi szczególne zainteresowanie w ostatnich latach. Szybko rzucił szkołę i rozpoczął praktykę inżynierską, jednak również ta droga nie była dla niego właściwa. Zawodowo został pedagogiem i wydawało się, że w takiej pracy czuje się bardzo dobrze. Nic bardziej mylnego, również to nie okazało się jego powołaniem. Szybko zaczął pisać i zadebiutował książką o charakterze Fantasy pod pseudonimem JK Haderack. Ostatecznie zdecydował się pójść dalej w kierunki takich książek i już pod swoim nazwiskiem zaczął publikować pierwsze pozycje napisane dla dzieci. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Porzucił więc pracę pedagoga i rozpoczął karierę pisarską w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nowa książka, nowe historię

Swoją wyjątkową pozycję w świecie literatury Fantasy zdołał zdobyć przygotowując ciekawą pozycję pod tytułem Kroniki Wardstone. Jest to kilka tomów książek, w ramach których opisuje fikcyjne postacie w świecie, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Książki z kroniki stały się bardzo popularne na literackim rynku, dlatego autor zdecydował się na ich kolejne tłumaczenia i tym razem na początku nowego roku podjął decyzję o ich publikacji również na naszym rynku. Przygotowana została pierwsza książka z  Kroniki Wardstone pod tytułem Zemsta Czarownicy, która stała się kluczem do rozwoju całej sagi. To właśnie sukces tej książki sprawił, że bardzo szybko zaczęła rosnąć liczba czytelników Josepha Delaneya. Polscy miłośnicy literatury Fantasy bez wątpienia słyszeli już jakiś czas temu o tym nazwisku, jednak mogli sięgnąć po jego książki dopiero teraz, gdy zostało przygotowane pierwsze tłumaczenie. Ostatecznie Tom 1 Kroniki Wardstone Zemsta Czarownicy ma rozpocząć rosnącą popularność tego autora w naszym kraju.

Książka dla młodych miłośników Fantasy

Pierwsza pozycja z Kroniki Wardstone to oczywiście książka skierowana przede wszystkim do młodych czytelników, którzy chętnie sięgają po literaturę oderwaną nieco od rzeczywistości. Jeśli chcesz przeczytać ciekawą pozycję wybierz książkę Delaneya. Zainteresowanie tymi pozycjami rosło w ostatnich latach i to nakłoniło filmowców do przygotowania adaptacji filmowej Kroniki Wardstone. To czy trafi ona do zainteresowanych widzów okaże się już za parę miesięcy, gdyż debiut ma nastąpić właśnie w tym roku.

Jeśli znacie już twórczość tego autora podzielcie się swoimi opiniami i komentarzami na temat książki, by innych również zachęcić do przeczytania.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz