Książę Lestat

Anne Rice opisywana jest najczęściej jako autorka horrorów, ale tak skrócony opis wydaje się niekompletny, a może nawet niegrzeczny.

Książę Lestat

Książę Lestat

Nie mówimy przecież o jednej z wielu amerykańskich pisarek, które starają się wykorzystać modę na powieści o istotach nieumarłych, aby zainteresować wydawców swoją twórczością. Mówimy o kobiecie, która może chlubić się tym, że była jedną z pierwszych. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, kto przywrócił wampiry literaturze, Anne Rice powinna przyjść nam na myśl w pierwszej kolejności. Mówiąc o jej książkach warto zresztą podkreślić jeszcze jedną ich cechę. Wbrew obawom niektórych osób zastanawiających się nad zmierzeniem się z twórczością Rice, kolejne tomy wcale nie są opowieścią o tym samym prowadzoną na wiele różnych sposobów.

„Książę Lestat” to jeden z tych utworów, w których akcja toczy się nie tylko w kilku miejscach jednocześnie, ale również w różnych realiach i ramach czasowych. Warz z bohaterami powieści odwiedzimy więc zarówno współczesny Nowy Jork, jak i starożytny Egipt. Będziemy też starać się powstrzymać namnażanie się wampirów i wcale nie będzie to łatwe zadanie.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz