Mroczna wieża. Tom 2. Powołanie trójki

Stephen King kojarzony jest przede wszystkim z literaturą grozy i nie można nie zgodzić się z tym, że jest to gatunek literacki, w którym czuje się naprawdę dobrze.

Mroczna wieża. Tom 2. Powołanie trójki

Mroczna wieża. Tom 2. Powołanie trójki

Ponieważ jednak mamy do czynienia z autorem wyjątkowo utalentowanym, nie powinniśmy być zaskoczeni jego skłonnością do eksperymentowania. Ta znajduje odzwierciedlenie między innymi w serii „Mroczna wieża”, której drugi tom „Powołanie trójki” w lipcu układał się nakładem Wydawnictwa Albatros. Cykl zaliczany jest do gatunku fantasy i jest w stanie zainteresować nie tylko miłośników prozy Kinga, ale i osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z jego twórczością.

W kolejnej odsłonie serii po raz kolejny spotykamy Rolanda. Szybko przekonujemy się też, że konfrontacja z człowiekiem w czerni z pierwszego tomu nie była wcale punktem kulminacyjnym walki z siłami zła. Co więcej, można interpretować ją przede wszystkim jako wstęp do znacznie poważniejszych wyzwań. Dzięki wrotom czasu Roland zyskuje jednak sprzymierzeńców – tytułową trójkę, która żyje na początku lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku i musi wyruszyć w niebezpieczną podróż do czasów Rolanda. Wraz z Odette, Jackiem i Eddim w podróż tę wyruszamy również my.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz