Narcyz obok ciebie

Narcyz? Któż z nas nie spotkał w swoim życiu choćby jednej takiej osoby? Nowoczesna psychiatria znajduje coraz lepsze metody na walkę z tego typu zaburzeniem. Mimo trudności w opisywaniu takiej przypadłości, nikt nie ma problemu ze zidentyfikowaniem osobowości narcystycznej.

Narcyz obok ciebie

Narcyz obok ciebie

Niestety, lepiej unikać tego typu ludzi. Idealnym rozwiązaniem byłoby lekceważenie narcyzów, w ten sposób nie dopuszczając, by zatruwali nam życie. Zwykle jednak okazuje się, że ze względu na pracę lub szkołę jesteśmy skazani na egzystencję z osobami  cierpiącymi na narcyzm.

Jak nie dać się wyprowadzić z równowagi? Co zrobić, by taka osoba stała się choć odrobinę mniej uciążliwa? Na te i wiele innych pytań odpowiada poradnik bardzo cenionego psychologa Josepha Burgo „Narcyz obok ciebie”. Książka Burgo pokaże nam, jak niebezpieczny potrafi być narcyzm w swojej skrajnej formie. Uświadomi też, jak bardzo model naszej cywilizacji sprzyja rozwojowi i podsycaniu narcyzmu.

Nie jest to sztampowy poradnik o tym,  w jaki sposób żyć z osobą cierpiącą na mniejsze lub większe zaburzenia osobowości. Tytuł ten składnia do głębszych refleksji. Każe zastanowić się także nad swoim postępowaniem. Warto się z nim zapoznać, nawet jeśli w twoim życiu nie ma żadnego narcyza.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz