Recenzja: „7 lat później” – Guillaume Musso

„7 lat później” to najnowsza powieść obecnie najpopularniejszego pisarza we Francji. Romantyczny thriller Guillaume Musso znalazł się na szczycie światowej listy bestsellerów. Jest to również najlepiej sprzedająca się książka ostatnich kilku lat.

7 lat późniejGłówni bohaterowie to Sebastian Larabee, spokojny i uporządkowany młody lutnik pochodzący z bogatej nowojorskiej rodziny oraz Nikki Nikovski temperamentna piękna modelka i malarka zakochują się szaloną oraz gwałtowną miłością. Głęboko wierząc, że przeciwieństwa się przyciągają, nie zważają na ostrzeżenia najbliższego otoczenia, pod wpływem chwili biorą ślub. W niedługim czasie przychodzą na świat bliźniaki Camille i Jeremy.

Niestety różnice charakteru coraz bardziej dzielą małżonków a nie łączą. Okazuje się, że coś na zasadzie zakazanego owocu, którego dodawało pieprzykiem w związku prowadzi do coraz większych konfliktów. Niekończące się awantury, ciągłe kłótnie o sposób wychowania dzieci oraz oskarżenia zdradzę, nakręcają spiralę nienawiści. Skutkuje to zgodną decyzją o rozwodzie i podziale opieki nad dziećmi. Sebastianowi powierzona zostanie opieka nad córką, natomiast Nikki dostaje opiekę nad synem. Dawni małżonkowie starają się trzymać jak najdalej od siebie i starają się na nowo zorganizować życie.

Ojciec wychowuje Camille według konserwatywnych i surowych zasad, natomiast Nikki daje Jeremy’emu wolną rękę praktycznie we wszystkim i wybacza mu każdą niesubordynację. Mija tytułowe siedem lat i któregoś dnia syn znika w tajemniczy sposób. Nikki nie chcąc kontaktować się z policją prosi o pomoc byłego męża. Tak rozpoczyna się przygoda dwojga małżonków, którzy w podróży z Nowego Jorku przez Paryż i amazońską dżunglę odnajdują dawno zapomnianą bliskość.

Guillaume Musso to młody francuski pisarz, który jest absolwentem ekonomii a z zawodu nauczycielem. Zadebiutował w 2001 roku thrillerem „Skidamarink” dobrze przyjętym przez krytyków. Jego druga powieść „Potem…” napisana w 2004 roku, sprzedała już się w półmilionowym nakładzie. Krytycy wróżą Pisarzowi światową karierę, a najnowszy jego thriller „7 lat później” już znajduje się w czołówce światowych bestsellerów.

ocena redakcji

3 odpowiedzi to “Recenzja: „7 lat później” – Guillaume Musso”

 1. Bohdan
  10 października 2013 dnia 10:40 #

  Nie znam tego pisarza, chociaż staram się śledzić literackie nowinki. Zapowiedź brzmi bardzo obiecująco, książka powinna mi się spodobać. Z chęcią przekonam się, na czym polega fenomen tego pisarza. Liczę też na to, że Francuzi mają dobry gust literacki i byle jaka ksiązka nie staje się bestsellerem;)

 2. IWKA
  21 października 2013 dnia 21:23 #

  Bardzo ciekawa książka mówiąca o utraconej miłości, ale nie tylko. Można tutaj znaleźć opis relacji między dziećmi a rodzicami. Powinni ją przeczytać wszyscy ci, którzy często podejmują ważne decyzje pod wpływem chwili. W książce jest jak w życiu – czasami są to decyzje chybione, a czasami okazuje się, że jednak były trafne.

 3. On37
  15 listopada 2013 dnia 12:55 #

  Dużo prawdy tkwi w twierdzeniu, że przeciwieństwa się przyciągają… Tutaj akurat widać to na przykładzie głównych bohaterów, którzy są z zupełnie innych światów, a jednak nie mogą bez siebie żyć i coś ich do siebie ciągnie. W sumie jest to typowe, także w normalnym, „nieliterackim” życiu…

Zostaw komentarz