Recenzja: Dan Brown „Inferno”

Dan Brown w swoim najnowszym apokaliptycznym thrillerze „Inferno” kontynuuje przygody światowego specjalisty od symboli Roberta Langdona. Kolejny raz zostaje on wciągnięty w niebezpieczną i ekscytującą przygodę z licznym i symbolami. Tym razem akcja książki „Inferno” toczy się w malowniczej Florencji, a Robert Langdon kolejny raz stara się ocalić świat przed tajemniczą organizacją.

Dan Brown "Inferno"Tym razem główny bohater Robert Langdon budzi się w szpitalnym łóżku w nieznanym miejscu. Nie może sobie przypomnieć jaki cudem znalazł się w szpitalu, ani skąd wziął tajemniczy przedmiot w jego marynarce. Jak zwykle jednak nie ma on za dużo czasu na rozmyślania ponieważ ledwie odzyskuje przytomność a już ktoś próbuje go zabić. Ratuje go młoda lekarka z którą w pośpiechu opuszcza szpital. Tym razem ścigany przez wrogów w malowniczej Florencji stara się odkryć tajemny sekret jaki skrywa w sobie historyczna fasada miasta. Klucz do rozwiązania zagadki znajduję się w słynnym poemacie Dantego Alighieri.

Jest to niewątpliwie kolejny bestseller Dana Browna, „Inferno” sprzedał się w ciągu trzech tygodni w w nakładzie 9 milionów egzemplarzy. Książki Danego Browna to niewątpliwie fenomen jego twórczość budzi liczne kontrowersje oraz stają się niewątpliwie zjawiskiem społecznym. Warto tutaj przypomnieć choćby powieść „ Kod Leonarda da Vinci” w którym zarzucono autorowi stawianie kościoła katolickiego w fałszywym świetle.

Pomimo że krytycy oraz uczeni wytykają niewiedzę autora w dziedzinie historii, teologii oraz historii sztuki to nie maleje poczytalność jego książek. Bez wątpienia ilość sprzedanych egzemplarzy wszystkich jego powieści czyni go jednym z najbogatszych pisarzy. Najnowszy thriller „Inferno” na pewno nie rozczaruje miłośników twórczości Browna. Jest napisany z takim samym rozmachem jak pozostałe powieści i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jeszcze nigdy architektura i sztuka nie kryły w sobie tak wielu przerażających zagadek.

ocena redakcji

3 odpowiedzi to “Recenzja: Dan Brown „Inferno””

 1. Krzys
  19 października 2013 dnia 23:08 #

  Widzę, że apokalipsa wciąż cieszy się zainteresowaniem wśród pisarzy. Chętnie przekonam się, jak wygląda apokalipsa według Dana Browna. Czytałem już inne książki tego autora, jest to jeden z moich ulubionych pisarzy, do którego zawsze chętnie wracam. Ciszę się, że tak szybko są tłumaczone jego książki.

 2. JERRY
  24 października 2013 dnia 08:09 #

  No, no, „apokaliptyczny thriller” – to brzmi bardzo interesująco! Widzę, że Dan Brown wciąż jest w świetnej formie i nie spoczął na laurach, a to najważniejsze! Słynny „Kod…” bardzo mi się podobał, więc mam nadzieję, że tą pozycja również nie będę rozczarowany. Szkoda, że mogę ją zacząć dopiero od przyszłego tygodnia.

 3. robin
  14 listopada 2013 dnia 16:09 #

  Sam tytuł zachęca mnie do przeczytania tej powieści, co też na pewno uczynię w wolnym czasie. Mam nadzieję, że jest to mroczna powieść, w której akcja toczy sięw tajemniczych okolicznościach. Lubię takie książki: trochę niedopowiedziane, trzymające w napięciu, silnie oddziałujące na odbiorcę.

Zostaw komentarz