Recenzja: Jaye Wells „Błękitnokrwista wampirzyca”

„Błękitnokrwista wampirzyca” to piąta część cyklu o Saibinie Kane autorstwa Jaye Wellsa. ‎Przedstawia ona losy głównej bohaterki, którą niedawno spotkał szereg nieprzyjemnych ‎wydarzeń. Jednym z tych, które wywarło na nią największą presję, było nieprzewidywalne ‎zabójstwo jej rodziny oraz znajomych. Kto dokonał się tego i dlaczego? Bohaterka postanawia ‎znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Błękitnokrwista wampirzyca

Spotkanie z magiem

Warto wykorzystać wszystkie metody, aby zobaczyć, które z nich przedstawiają się najlepiej. ‎Czasami jednak okazuje się, że żadne z nich nie pomagają. Co wtedy robić? Czy warto decydować ‎się, jak zrobiła to bohaterka powieści, na skorzystanie z pomocy maga? Czy rzeczywiście pozwoli jej ‎on uzyskać odpowiedź, która nie spędza jej snu z powiek? Sabina bardzo szybko przekona się o ‎tym, czy decyzja, której dokonała była prawidłowa, czy też nie.

Tajemniczość

Autor cyklu, Jay Wells, od samego początku trzyma swoich czytelników w napięciu, kreując splot ‎wydarzeń w taki sposób, aby możliwie jak najbardziej zaskakiwał i zmuszał do myślenia. Nie ‎oznacza to jednak, że poszczególne książki napisane są trudnym językiem, a treść – skomplikowana ‎do śledzenia. Nic bardziej mylnego! Wszystkie wydarzenia przedstawione są w sposób logiczny i ‎poukładane zostały w spójną całość. W ten sposób bez najmniejszego problemu można nie tylko ‎wcielić się w losy głównej bohaterki, lecz również zapoznać się z uczuciami, które jej towarzyszą. ‎Jak okazuje się, jest ich naprawdę całkiem sporo – czytelnik będzie po prostu zachwycony ‎sposobem ukazywania poszczególnych akcji. ‎

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz