Recenzja: Sylvia Day „Wyznanie Crossa”

„Wyznanie Crossa” autorstwa Sylvi Day jest kolejnym erotycznym bestsellerem uznanej amerykańskiej pisarki Sylvi Djune Day, która została wielokrotnie nagrodzona za swoją serię Crossfire oraz kilka innych publikacji.

"Wyznanie Crossa"W najnowszej publikacji, czytelnik zostaje przeniesiony do ostatnich wydarzeń z poprzedniej części, w której poznajemy kontynuację romansu Evy i Gideona. „Wyznanie Crossa” uznawana jest za najlepszą pozycję w swoim gatunku, która szokuje swoim unikalnym charakterem oraz zmysłowym podejściem do intymnych tajemnic bohaterów. Zagraniczne media oraz sami czytelnicy tuż po premierze ocenili, że „Wyznanie Crossa” jest na tyle unikalną treścią, że polecana jest nie tylko fanom literatury erotycznej, ale i osobom, które cenią sobie osobliwe wątki thrillera i sensacji. W ostatniej części autorka zdecydowała się bowiem na wplecenie kilku intryg oraz nawiązanie do kwestii morderstwa, którego szczegóły czytelnicy mogli poznać przy okazji poprzedniej części.

Krytycy ocenili, że po przeczytaniu książki pozostaje głęboki niedosyt, a przy tym chęć oczekiwania na kolejną część. „Wyznanie Crossa” jest trzecią częścią sagi, która kończy się niespodziewanie i nie pozwala zapomnieć o sobie jeszcze przez długi czas. Autorka nie zapomniała zarówno o zawiłym wątku fabularnym, jak i o pełnych namiętności scenach, które są kwintesencją gatunku erotycznego. Evę i Gideona łączy gorące uczucie i seks, który uznają za lekarstwo na osobiste problemy.

W książce poznajemy historię, która działa jednak przeciwko głównym bohaterom; ci z kolei starają się uciec przed swoimi lękami i zapomnieć o zawiłej przeszłości raz na zawsze – wiedzą, że w tej chwili mogą liczyć wyłącznie na siebie. Postacie są wyraźnie nakreślone, ale zachowują naturalny charakter, co pozwala czytelnikowi dobrze zidentyfikować się z Gideonem oraz Evą.

Z informacji udzielonych przez samą autorkę, książka adresowana jest wyłącznie do osób dorosłych, a w tym kobiet, które cenią sobie dobre publikacje romantyczne z fragmentami nawiązującymi do erotyki.

ocena redakcji

3 odpowiedzi to “Recenzja: Sylvia Day „Wyznanie Crossa””

 1. Gazoo
  15 października 2013 dnia 16:20 #

  Erotyczny bestseller, który zadowoli najbardziej wybrednego czytelnika. Polecam książkę także tym, którzy na ogół nie sięgają po erotyczną literaturę. Być może „Wyznanie Crossa” przekona ich do tego, że naprawdę warto czasami skusić się na lekturę tego typu książki. Osobiście mogę naprawdę gorąco polecić!

 2. Madi
  9 listopada 2013 dnia 21:32 #

  Przeczytałam tą książkę od deski do deski! Moją uwagę przykuli przede wszystkim sami bohaterowie, znakomicie wykreowani na kartach powieści. Chciałabym kiedyś przeczytać prozę innego rodzaju spod pióra tej autorki. Uważam, że tkwi w niej ogromny potencjał i ma talent do tworzenia plastycznych opisów.

 3. iza56
  12 listopada 2013 dnia 21:20 #

  Gdy po raz pierwszy trafiłam na tę książkę, pomyślałam: „o nie, kolejny idiotyczny erotyk…” Byłam jednak w błędzie, bo ten tytuł, o dziwo, jest dość wartościową pozycją. Jak widać nie można skreślać książki, tylko dlatego, że przynależy do nurtu, który nam nie odpowiada. „Wyznanie Crossa” jest tego znakomitym dowodem.

Zostaw komentarz