Tu i teraz

Każda dziewczyna zna wspaniałą książkę Ann Brashares „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”. Tym razem autorka zabiera nas w magiczny świat dziewczyny, która dzięki niezwykłym okolicznościom, może zmienić los całego świata. To książka oparta o fantastyczne wizje przyszłości, jest jednak spójna i zachowuje wewnętrzną logikę.

Tu i teraz

Tu i teraz

Ann Brashes zdecydowała się na opisanie niebanalnej historii szesnastoletniej Prenny James, która przybyła do Nowego Jorku z dalekiej rzeczywistości. Dziewczyna przyszła na świat w przyszłości, gdy ludzkość została zdziesiątkowana ze względu na zarazę roznoszoną przez komary. Żeby uratować jak najwięcej istnień, postanowiono wysyłać ludzi w odległą przeszłość. Prenny wie, że nie może nawiązywać bliskich relacji z tubylcami. Niestety, zakochuje się w przystojnym Ethanie, przez co musi podjąć szereg trudnych decyzji.

Stosunkowo krótka historia (książka zawiera zaledwie 240 stron) obejmuje szereg niesamowitych wydarzeń i zwrotów akcji. W fantastycznej rzeczywistości ludzie przeżywają zupełnie realne tragedie, muszą stykać się z codziennymi dylematami. Książka Ann Brashares stanowi dobrą rozrywkę, odrywa od myśli o szarej codzienności. Jest jednak pouczająca, stawia pytania o odwagę i najważniejsze wartości. Tytuł może być dobrym wstępem dla tych młodych czytelników, którzy dopiero poznają magię literatury science-fiction.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz