Żniwa zła

Najnowsza książka J. K. Rowling – ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraith – to świetny kryminał utrzymany w formie inteligentnej zagadki. Książka jest także charakterystyką  intrygującej historii kobiety i mężczyzny, którzy muszą poradzić sobie z problemami w życiu osobistym i zawodowym.

Żniwa zła

Żniwa zła

Pozycja stanowi trzecią część przygód detektywa Cormorana. Jest napisana bardzo emocjonalne. Autorka postarała się np. wtrącić fragmenty napisane z perspektywy mordercy. Siłą książki jest jednak przede wszystkim nieustający klimat tajemnicy i napięcia. Detektyw Cormoran prowadzi swoje śledztwo, jednakże jego rozwiązanie wcale nie jest najbardziej frapującym punktem fabuły. Książka składa się z szeregu intrygujących wątków – każdy z nich jest równie ciekawy.

Główną osią historii jest tajemnicza przesyłka, jaką dostaje Robin Ellacott. W środku paczki odkrywa ona odciętą nogę. Jej szef, detektyw Cormoran Strike, postanawia dowiedzieć się, kto mógł dopuścić się takiej potworności i rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. W jego trakcie przekonuje się, że tylko 4 osoby mogą być podejrzane o wysłanie przerażającej paczki.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz